PARTI GLAS, 3 delar, Orrefors, bl a "Tusen fönster", Simon Gate.

203298. PARTI GLAS, 3 delar, Orrefors, bl a "Tusen fönster", Simon Gate.

VAS, "Tusen Fönster". Höjd 15,5 cm
SKÅL, märkt "Orrefors - Sweden". Höjd
SKÅL, signerad Lars Hellsten, diameter 30 cm.

Slitage, Tusen Fönster med smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 608