CLOISONNÈ, 6 delar, orientalisk, 1800/1900-tal.

203189. CLOISONNÈ, 6 delar, orientalisk, 1800/1900-tal.

2 kannor, 3 koppar samt fat. Polykrom dekor av blommor, fåglar och fjärilar. Höjd 3-12 cm.

En kanna med senare lockknopp. Slitage samt mindre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 577