PARTI KERAMIK. 11 delar. Aluminia Berte Jessen. Höganäs. Royal Copenhagen & Rörstrand.

203049. PARTI KERAMIK. 11 delar. Aluminia Berte Jessen. Höganäs. Royal Copenhagen & Rörstrand.

VAS. Fajans. Berte Jessen. Aluminia. Danmark. Signerad B 436/3121 Denmark. Höjd 19 cm.
Fat 3 st. Fajans. Aluminia. "Tranquebar" Diameter 18 cm.
Kopp. Porslin. Roy Copenhagen. Blå blomst. Andra sortering 8 cm.
Koppar. 5 st. Höganäs. Höjd 4 cm.
Värmeställ. Porslin. Rörstrand. Modell Nylund. Höjd 8,5 cm. Diameter 14 cm. Genombruten dekor av stjärnor.

Bruksskick.
Krakeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Krakeleringar.

Antal besök: 1 316