VAS. Fajans. Berte Jessen. Aluminia. Danmark. Signerad B 436/3121 Denmark. Höjd 19 cm.
Fat 3 st. Fajans. Aluminia. "Tranquebar" Diameter 18 cm.
Kopp. Porslin. Roy Copenhagen. Blå blomst. Andra sortering 8 cm.
Koppar. 5 st. Höganäs. Höjd 4 cm.
Värmeställ. Porslin. Rörstrand. Modell Nylund. Höjd 8,5 cm. Diameter 14 cm. Genombruten dekor av stjärnor.
Bruksskick.
Krakeleringar.
Bruksskick.
Krakeleringar.