MATSERVISDELAR. 22 delar. Flintgods. Rörstrand "Fasan" . Seaforth England. Egersund Norway.

203029. MATSERVISDELAR. 22 delar. Flintgods. Rörstrand "Fasan" . Seaforth England. Egersund Norway.

Mattalrikar 12 st. Tryckt röd dekor av personer i asiatisktlandskap. Diameter 25 cm.
Märkta Seaforth Enoch 1784 Ralph1750 Woods Burslem England.
Djupa tallrikar 6 st. Tryckt blådekor av blommor och fåglar. Diameter 22,5 cm. Märkta Egersund Norway.
Djupa tallrikar 4 st. Rörstrand "Fasan" Diameter 23,5 cm. Märkta Rörstrand.

Bruksskick.
Något krackelerade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Något krackelerade.

Antal besök: 2 854