LEKSAKSREVOLVER TYSKLAND 1930-tal.

2029419. LEKSAKSREVOLVER TYSKLAND 1930-tal.

Leksaksrevover i pressad plåt 1930-tal.
Märkt på vänstersidan med M.I.Germany och på högersidan med D.R.G.M. vilket betyder
Deutsches Reichs Gebrauchs Muster
vilket var verksamt med 1891-1945.
Längd ca 15 cm.

Bruksslitage. Ytrost.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 15 cm.

Bruksslitage. Ytrost.

Antal besök: 1 199