FLAGGA, USA, ca. 1900.

FLAGGA, USA, ca. 1900.
2029223. FLAGGA, USA, ca. 1900.

USAs flagga, 24:e utformningen med stjärnor och ränder, från perioden 1896 - 1908. Huvudsakligen i ull.
Mått: ca. 280 x 180 cm.

Omfattande slitage, skador och fläckar, troligen avkortad på längden.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått: ca. 280 x 180 cm.

Antal besök: 958