2025696. TESERVIS, 17 delar, ''Ostindia'', Rörstrand.
6 st tekoppar, ca 11.5 cm i diameter.
3 st underfat, ca 17.5 cm i diameter.
7 st assietter, ca 212 cm i diameter.
Tekanna, ca 19 cm i diameter.
Bruksslitage, ytsmuta. Mindre kantnagg förekommer. Spricka i locket.