Assietter 8 st. Diameter 18 cm. Märkta Blå blom. Old Gustavsberg Bone China Sweden.
Kaffekoppar 12 st. Höjd 7 cm.
Fat 12 st. Diameter ca 13,5 cm. Med olika märkning. 1 st omärkt. 1 st märkt Gustavsberg. Benporslin. Made in Sweden . 10 st märkta Gustavsberg Sweden Benporslin.
2 st kaffekopp med nagg.
1 st fat med tillverkningsdefekt.
Bruksskick.
Kaffekoppar 12 st. Höjd 7 cm.
2 st kaffekopp med nagg.
Bruksskick.