KAFFESERVIS. 32 delar. Porslin "Blå Blom" Gustavsberg.

202405. KAFFESERVIS. 32 delar. Porslin "Blå Blom" Gustavsberg.

Assietter 8 st. Diameter 18 cm. Märkta Blå blom. Old Gustavsberg Bone China Sweden.
Kaffekoppar 12 st. Höjd 7 cm.
Fat 12 st. Diameter ca 13,5 cm. Med olika märkning. 1 st omärkt. 1 st märkt Gustavsberg. Benporslin. Made in Sweden . 10 st märkta Gustavsberg Sweden Benporslin.

2 st kaffekopp med nagg.
1 st fat med tillverkningsdefekt.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Kaffekoppar 12 st. Höjd 7 cm.

2 st kaffekopp med nagg.
Bruksskick.

Antal besök: 5 027