VÄGGAPPLIQUE. Rokokostil. Mässing. Plåt. 1900-talets första hälft.

202366. VÄGGAPPLIQUE. Rokokostil. Mässing. Plåt. 1900-talets första hälft.

Tre svängda ljusarmar. Dekor av akantusblad och putto.
Höjd 26 cm.
Bredd ca 41 cm.

Lagad.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 26 cm.
Bredd ca 41 cm.

Lagad.
Bruksskick.

Antal besök: 1 182