1 par servettringar, import Finland.
Kaktång, rokokostil, import Finland, längd ca 13,5 cm.
Skål med genombruten dekor, rokokostil, import Finland, längd ca 10,5 cm.
Pillerburk, England, diameter ca 4 cm.
6 skedar, Johan Gustaf Åkerman, Stockholm, 1820-tal, längd 15 cm.
2 bägare, K&EC T Eldh samt GAB, höjd ca 4,5 cm.
Total vikt ca 300 gram.
Slitage, gravyrer, bucklor.
Total vikt ca 300 gram.
Slitage, gravyrer, bucklor.