201994. PARTI KERAMIKFÖREMÅL, 8 delar, Uppsala-Ekeby och Ekeby.
Keramikföremål av bland annat Mari Simmulson och Ingrid Atterberg.
Bruksslitage.
Små nagg i brun-vit randig skål av Mari Simmulson.
Mycket litet nagg blå-brun-vit skål av Mari Simmulson.