SKÅL, silver, Hopeatakomo Oy, Helsingfors, Finland, 1944.

201935. SKÅL, silver, Hopeatakomo Oy, Helsingfors, Finland, 1944.

Dekor av blad och snäckskal, delvis förgylld.
Diameter ca 15 cm. Höjd ca 4,5 cm.
Vikt ca 120 gram.

Mindre bruksslitage. Gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt ca 120 gram.

Mindre bruksslitage. Gravyr.

Antal besök: 1 361