201904. PARTI KINESISKT PORSLIN, 5 delar, 17-1900-tal.
1 st vas, dekor i underglasyrblått med drakmotiv, höjd 30 cm.
2 st fat, dekor i underglasyrblått, diameter 17 cm.
1 st skål med "Da Qing Qianlong Nian Zhi" märke, 1900-tal, diameter 11,5 cm.
1 st bojan, höjd 11,5 cm.
Bruksslitage, vas med spricka samt nagg/glasyrbortfall vid fotringen, skål med kantnagg.
1 st bojan, höjd 11,5 cm.