2018292. SKRIVBORD, ek, 1930-tal.
SKRIVBORD, ek, barock, fristående med bokhylla på framsidan. Träsnideri. Figurer.
Höjd 75 cm
Längd 140 cm
Bredd 70 cm.
1 kulfot lös. Märken och ytslitage, se bilder. Nyckel finns men ej original.
Nyckel/nycklar finns.