THEODOR JÖNSSON. "GAMLA LUND".

2017492. THEODOR JÖNSSON. "GAMLA LUND".

Signeraad, daterad 1912-22, olja på duk 91x116 cm
Proveniens: Kvarlåtenskapen efter konstnären Theodor Jönsson, Esarp.
Utställd: Ljusets målare Theodor Jönsson, Konsthallen, Staffanstorp 12/6-26/9 2021.

Någon mindre repa.

Theodor Jönsson (1888–1966)

Tema

Theodor Jönsson - ett konstnärshem

Gör en kostnadsfri värdering!

Någon mindre repa.

Theodor Jönsson (1888–1966)

Tema

Antal besök: 3 154