Signeraad, daterad 1912-22, olja på duk 91x116 cm
Proveniens: Kvarlåtenskapen efter konstnären Theodor Jönsson, Esarp.
Utställd: Ljusets målare Theodor Jönsson, Konsthallen, Staffanstorp 12/6-26/9 2021.