PENSELVAS. Porslin. Kina. Dekor av blomsterurnor och skrivtecken. 1900-tal.

201718. PENSELVAS. Porslin. Kina. Dekor av blomsterurnor och skrivtecken. 1900-tal.

Cylindrisk.
Emaljdekor.
Märkt.
Höjd 29 cm.
Diameter 12,5 cm.

Bruksskick.
Förgyllning saknas.
Krackelerad i bottnen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Cylindrisk.
Emaljdekor.
Märkt.
Höjd 29 cm.
Diameter 12,5 cm.

Bruksskick.
Förgyllning saknas.
Krackelerad i bottnen.

Antal besök: 1 014