SPEGELSKÄNK, nyrenässans, 1800-talets slut.

20153. SPEGELSKÄNK, nyrenässans, 1800-talets slut.

Skänk med två dörrar, två lådor samt överstycke med två infällda speglar.
Längd 124, bredd 58, höjd 186 cm.
Nyckel finns till dörr samt en av lådorna.

Bruksslitage. En lådas lås kärvar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 054