Genombruten med dekor av fåglar och blomgirlanger.
Stämplad import A.T. 813H Helsingfors 1943.
Längd ca 28 cm. Höjd ca 5,5 cm.
Vikt ca 340 gram.
Slitage.
Vikt ca 340 gram.
Slitage.