BERGKRISTALL RING SILVER 925 signerad GAF.

2011368. BERGKRISTALL RING SILVER 925 signerad GAF.

Ringen är gjord av 925 silver och stämplad, och bär namnet ”GAF”, Sverige.
Den är dekorerad med en stor, rund fasetterad bergkristall på ca.. 12 ct
Ringbandet är kantat och virkat öppet längst ner.
RG 55 = 17,3 mm variabel innerdiameter
bergkristall 18 mm i diameter,
Vikt 6,3 gram.

mycket välbevarad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 6,3 gram.

mycket välbevarad.

Inter-Arte
Antal besök: 854