VÄSKOR/ REDIKYLER, 1800-tal (6).

2009865. VÄSKOR/ REDIKYLER, 1800-tal (6).

REDIKYLER, 6 st, i textil samt pärlbroderi. Mått ca största 20x14 cm, minsta 11x7,5 cm..

Proveniens: Nordhallands Hembygdsmuseum avyttrar delar av sina samlingar. Bl.a en större samling med pärlbroderade väskor, redikyler och börsar.

Åldersrelaterat slitage.

Tema

Allt som glittrar är inte guld

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersrelaterat slitage.

Tema

Antal besök: 1 100