Takkrona i förgylld metall. 5 ljuspunkter.
Total höjd ca 77 cm.
Lampans höjd ca 20 cm.
Diameter ca 45 cm.
Ytterring med större prismor.
6 st innerringar med hängande prismor om 4 per rad.
Ej ej funktionstestad.
Bruksskick.
Några mindre prismor fattas.
Total höjd ca 77 cm.
Lampans höjd ca 20 cm.
Diameter ca 45 cm.
Ytterring med större prismor.
Ej ej funktionstestad.
Bruksskick.
Några mindre prismor fattas.