SPEGEL, förgylld, Empire, Johan Wilhelm Malmberg, spegelfabrikör i Sundsvall. 1800-talets mitt.

200779. SPEGEL, förgylld, Empire, Johan Wilhelm Malmberg, spegelfabrikör i Sundsvall. 1800-talets mitt.

Ristad signatur a tergo. Mått 92 x 45 cm, mått spegelglas 42 x 28 cm.

Bruksslitage. Platta under en kolonn saknas. Torrsprickor. Märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 689