VÄGGPENDYL i förgyllt trä. Gustaviansk stil. 1900-talets andra hälft.

200740. VÄGGPENDYL i förgyllt trä. Gustaviansk stil. 1900-talets andra hälft.

Väggur med rikt utsirat träarbete med bandrosett i krönet
Urverk stämplat P21
Pendel medföljer.

Bruksskick, avslag och sliten förgyllning
Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urverk stämplat P21
Pendel medföljer.

Ej funktionstestad.

Antal besök: 954