200613. FICKUR, 2 st. silver, Longines och George Prior, nyckeldragare, 18/1900.
Longines, märkt "Grand Prix, Paris, 1900". Liten sekundvisare, diameter 50,5 mm, vikt 90 gram. George Prior, London, nyckeldragare, diameter 49,5 mm, vikt 100 gram. Kedja, silver 26 cm, vikt 15 gram. Klockfodral.
Slitage. Skadad urtavla och bucklor på George Prior.