BORDSLAMPA, VAS samt FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

200578. BORDSLAMPA, VAS samt FIGURIN, porslin, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Bordslampa, målat gårdsmotiv, höjd inklusive lampsockel ca 27 cm.
Vas med målad dekor av fiskar, höjd 24 cm.
Figurin sittande flicka, höjd 14 cm.

Slitage, vas med nagg. Lampa samt vas 2:a sortering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 775