PELARBORD på trefot. Nyrokoko stil. 1900-talets första hälft.

200293. PELARBORD på trefot. Nyrokoko stil. 1900-talets första hälft.

Pelarbord på utsirad trefot och kraftigt s-svängda ben med rocailler, blommor, bladverk
Höjd 75 cm
Diameter 39,5 cm.

Bruksslitage, repor, smärre fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 75 cm
Diameter 39,5 cm.

Antal besök: 677