PARTI DIVERSE, 3 delar, Perkulator, cigarsnoppare samt flaska, 1900-tal.

200261. PARTI DIVERSE, 3 delar, Perkulator, cigarsnoppare samt flaska, 1900-tal.

Perkulator, mässing samt järn på träsockel, märkt "C.F.A. RODOS, STOCKHOLM, PATENT", höjd ca 33,5 cm
Cigarrsnoppare, i form av klocka, höjd 17 cm
Flaska, mässing, höjd 14,5 cm.

Slitage, skador samt lagningar. Flaska med peronnummergravyr undertill. Perkulator ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 377