199976. VANDRINGSPRIS, britanniametall, WMF Württembergische Metallwarenfabrik, tidigt 1900-tal.
Vandringspris i form av skepp på rikt dekorerad fot, med gravyr "Vandringspris för Omoderna båtar".
Total längd ca 50 cm. Höjd ca 58 cm.
Gravyrer från 1917,1918 och 1919. Skador, lagningar.