VANDRINGSPRIS, britanniametall, WMF Württembergische Metallwarenfabrik, tidigt 1900-tal.

199976. VANDRINGSPRIS, britanniametall, WMF Württembergische Metallwarenfabrik, tidigt 1900-tal.

Vandringspris i form av skepp på rikt dekorerad fot, med gravyr "Vandringspris för Omoderna båtar".

Total längd ca 50 cm. Höjd ca 58 cm.

Gravyrer från 1917,1918 och 1919. Skador, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 151