1999074. Två fåtöljer/fåtöljer, läder, trä, 1960-tal (2).
FÅTÖLJER, 2 st, fåtöljer, läder, trä, 1960-tal. Stoppade strukturer i solbrunt läder med armstöd och svartlackerade träben, med separata kuddar, H.73cm, sitthöjd: 38cm, W.85cm, D.84cm. (2)
#1999072.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, svåra repor i läder, samt fläckar och en kudde saknas.