Paraplyställ och vedstativ (2).

1995602. Paraplyställ och vedstativ (2).

mässing. Ovalformat paraplyställ på tassfötter. Berusningsscen och murverk mellan Wulstringen pressade upp på framsidan. HxBxD: 53,5 x 46 x 20 cm. Trästativ med runda sidor på böjda fötter. Genrescener skjuts upp på båda sidor. HxBxD: 35 x 31 x 12,5 cm.

Tecken på slitage, delvis bucklor och korrosioner.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 761