199371. VÄRMELAMPOR, 2 st.Industri, "Aeskulaplampan", Malmö, 1900-talets första hälft.
Kromad metall och svärtat trä, höjd 37 cm.
Brickmärkt: Aeskulaplampan, Malmö, "Carbofil" "Uviol". Registr. patent & reg. verk.
Bucklor, missfärgning, ena träramen med spricka
Ej genomgången.