LARS PIRAK. saltripa med sked, Jokkmokk, helt i renhorn, signerad undertill samt bomärkt.

1993419. LARS PIRAK. saltripa med sked, Jokkmokk, helt i renhorn, signerad undertill samt bomärkt.

Höjd ca 6,5 cm.

Smärre slitage.

Lars Pirak (1932–2008)

Tema

Samiskt hantverk - Duodji

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 6,5 cm.

Smärre slitage.

Lars Pirak (1932–2008)

Tema

Samiskt hantverk - Duodji

Antal besök: 1 081