SIDEBOARD, art deco, troligen Carl Malmsten, 1920-tal.

199334. SIDEBOARD, art deco, troligen Carl Malmsten, 1920-tal.

Intarsiadekor av bland annat fåglar, beställning med skuren dekor. Skåpsdel samt inredd del med fem lådor. Omärkt.
Total längd 174 bredd 52 höjd 83,5 cm.

Slitage. Fanerskador. Lackskador. Stötmärken. Dörrar samt lådor svällda, svårstängda.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 6 191