THEODOR JÖNSONS RESEKOFFERT, OMKRING 1900.

1992785. THEODOR JÖNSONS RESEKOFFERT, OMKRING 1900.

Bemålad plåt, ekberibbning, förnicklade beslag, fackverk, mäter 61x50x 81 cm.
Proveniens: Kvarlåtenskapen efter konstnären Theodor Jönsson, Esarp.

Slitage, spår av förnickling, smärre skador.

Nyckel/nycklar finns.

Tema

Theodor Jönsson - ett konstnärshem

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Tema

Antal besök: 1 117