SOFFA. Karl Johan. 1800-tal. Björk. Tagelklädsel.

199120. SOFFA. Karl Johan. 1800-tal. Björk. Tagelklädsel.

Soffa i ljus polerad björk med detaljer och kolonetter i svärtat trä. Rak i formen.
Fast stoppad sits med svart tagelklädsel.
Dekor av flankerande kolonetter.
Höjd ca 115 cm
Längd ca 190 cm.
Bredd ca 65 cm.

Brukslitage.
Märken.
Fanérskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 115 cm
Längd ca 190 cm.
Bredd ca 65 cm.

Brukslitage.
Märken.
Fanérskador.

Antal besök: 1 955