RYSK, MARIN KLOCKA, 1900-tal.

RYSK, MARIN KLOCKA, 1900-tal.
198634. RYSK, MARIN KLOCKA, 1900-tal.

Proveniens, Köpt av en marinubåtsofficer som ordervägrade att skjuta ett handelsfartyg i sank under andra världskriget. Köptes efter 15 år när han fick hämta sin fru och barn. Blev därför kommederad till straffarbete i sibiren livstid.

Åldersslitage, ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 177