Matbord grupp på 1970-talet.

Matbord grupp på 1970-talet.
1985027. Matbord grupp på 1970-talet.

1970-tal matbord set. Består av ett runt bord med skivspelare och förkromad fyrstjärnig bas. Sex stolar av krökt trä och tungt kornigt faner med en förkromad, svängbar fyrstjärnig ram.

Stolar: höjd: 90cm, bredd: 46,5 cm, djup: 49cm
Bord: höjd: 90 cm, diameter: 124,5 cm (innerplatta: diameter: 59 cm.

Åldersanpassade tecken på slitage, en stolsram med kromflis.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 200