MOCCASERVIS, 11 delar, porslin, Colton ware, "wert royale", 1900-talets första hälft.

198365. MOCCASERVIS, 11 delar, porslin, Colton ware, "wert royale", 1900-talets första hälft.

6 koppar med fat, gräddkanna, sockerskål, kanna, skålfat samt askfat i "bleu royale". Iriserande grön glasyr.

Mindre bruksslitage. Smärre krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 041