MORTLAR, 2 st, kolmårdsmarmor, 1800-tal.

198136. MORTLAR, 2 st, kolmårdsmarmor, 1800-tal.

Höjd 10 respektive 15,5 cm, diameter 12 respektive 18,5 cm.

Bruksslitage, nagg. Den stora morteln saknar pistill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 540