SPEGEL, Rokoko, 1700-tal.

SPEGEL, Rokoko, 1700-tal.
1980267. SPEGEL, Rokoko, 1700-tal.

Spegel i skuret trä samt pastellage. Ursprungligen krederad med förgyllning. 17-1800-tal. Kvicksilverglas antikt.
Höjd 70 cm
Bredd 60 cm
Ramens tjocklek ca 4 cm.

Renoverad, omgjord. Nedtvättad förgyllning, träskador, bakstycke med kompletteringar m m, se bilder, glaset med trasig "foliering". Gips/kredering lös.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 70 cm
Bredd 60 cm
Ramens tjocklek ca 4 cm.

Antal besök: 877