SKOMAKARLAMPOR, 4 st, 1900-talets början.

197965. SKOMAKARLAMPOR, 4 st, 1900-talets början.

3 st skomarkarlampor med lod och takkopp i porslin samt gröna kupor. Diameter ca 20 cm
1 st skomakarlampa utan lod och takkopp med vit skärm. Diameter 19,5 cm
Proveniens: Ideon teatern, Brunkebergstorg, Stockholm.

Slitage. En takkopp med skada. Renoverade / Kompletterade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 985