Skål, "Tusen fönster", Simon Gate, Orrefors, höjd 12 cm.
Skål, Orrefors, Berit Johansson, höjd 12,5 cm.
Skål, slipad dekor, osignerad, höjd 11 cm.
Vas, Orrefors, höjd 18,5 cm.
6 konjakskupor, Orrefors, höjd 10,5 cm.
6 remmare, rosa glasmassa, höjd ca 19,5 cm.
Mindre nagg på Tusen Mönster.
Bruksslitage.
Vas, Orrefors, höjd 18,5 cm.
Mindre nagg på Tusen Mönster.
Bruksslitage.