GRETA MAGNUSSON-GROSSMAN. Sybord. Tillskriven. Mahogny, lärlingsarbete vid Kärnans möbeltillverkningsfirma.

197626. GRETA MAGNUSSON-GROSSMAN. Sybord. Tillskriven. Mahogny, lärlingsarbete vid Kärnans möbeltillverkningsfirma.

Längd 64 cm. Bredd 44 cm. Höjd 74 cm.

Papper som styrker proveniensen medföljer.

Repor, slitage och stötmärken.

Greta Magnusson-Grossman (1906–1999)

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 062