BÅLSKÅL i tenn. Art Deco. Just Andersen, Danmark. 1929.

197583. BÅLSKÅL i tenn. Art Deco. Just Andersen, Danmark. 1929.

Praktskål på fot med dekor av sjöjungfrur och manteter, stämplad Just 1929, oval stämpel med figur,
MI 64
Höjd 16 cm
Diameter 25 cm
Graverad M 9/10 1940
Just Andersen 1884-1943.

Bruksskick med repor och viss missfärgning.

Gör en kostnadsfri värdering!

MI 64
Höjd 16 cm
Diameter 25 cm
Graverad M 9/10 1940
Just Andersen 1884-1943.

Antal besök: 1 881