VIKSKÄRM. 4 sektioner. Kina. 1950-tal. Längd 150 cm.
197568. VIKSKÄRM. 4 sektioner. Kina. 1950-tal. Längd 150 cm.
Kan även hängas på vägg.
Dekor av fåglar bland bambu och hibiskus.
Stomme i svartlackerat trä. 4 sektioner med målad dekor på papp och textil.
Höjd 91 cm.
Längd 150 cm.
(Varje sektion är ca 37,5 cm.)
Signerad.
Kan även hängas på vägg.
Höjd 91 cm.
Längd 150 cm.
Signerad.