PARTI GLAS samt KERAMIK, 8 delar, bl.a."Oktav", Bertil Vallien, Kosta. Fat, Allan Ebeling, Bo Fajans.

197457. PARTI GLAS samt KERAMIK, 8 delar, bl.a."Oktav", Bertil Vallien, Kosta. Fat, Allan Ebeling, Bo Fajans.

1 st fat, Bo fajans, diameter, 28 cm.
1 st karaff glas, höjd 25 cm. ("Oktav", Bertil Vallien, Kosta.)
1 st likörset med gravyr, karaff, bricka samt glas, höjd 19, diameter 26,5 cm.

Smärre bruksslitage. Gravyr på det blå fatet. Mindre nagg på det gröna fatets fotring.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 978