PARTI MINNESTALLRIKAR i porslin. 25 st. Bl a GN Rörstrand, Royal Copenhagen.

197424. PARTI MINNESTALLRIKAR i porslin. 25 st. Bl a GN Rörstrand, Royal Copenhagen.

4 st tallrikar med Gott Nytt År-motiv årgång 1973 i originalförpackning, numrerade, stämplade ELG, StockBild Wexiö, diameter 20,5 cm
12 st jultallrikar årgångar 1970 - 1980 med dublett av 1970,
stämplade GN (Gunnar Nylund), Rörstrand, diameter 19 cm
1 st jubileumstallrik över Jultallrikar 1970 -1980, stämplad GN (Gunnar Nylund), Rörstrand, diameter 21,5 cm
1 st tallrik, Mors Dag 1971, diameter 21 cm
1 st tallrik Fars Dag 1971, diameter 21 cm
1 st minnestallrik Ölandsbron, stämplad Bavaria, diameter 19 cm
3 st miniatyrtallrikar med danska motiv, stämplade A (Aluminia) 2010, diameter 8 cm
2 st miniatyrtallrikar med danska motiv, stämplade Royal Copenhagen fajance, diameter 8 cm.

Bruksslitage
Mors Dag-tallrik med limmärken
Ölandsbron med pålimmad upphängning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage

Antal besök: 2 225