SKÅL, ÉMILE GALLÉ.

1973464. SKÅL, ÉMILE GALLÉ.

Art Nouveau, céremonie du thé form, Överfångsglas i orange och violett med etsad dekor föreställande klängväxt, signerad "Gallé", Frankrike 1900-talets början, höjd 5,5 cm.

Tema

Under granen

Gör en kostnadsfri värdering!
1973464. SKÅL, ÉMILE GALLÉ.

Tema

Under granen

Antal besök: 761