197335. ULRICA HYDMAN VALLIEN. Skulptur/bord, glas och metall, signerad, 2000-tal.
Gröntonad glasskiva med blästrad dekor av fåglar, metallställning, signerad Ulica HV, 7021019, Kosta Lim Ed. 100. Bordsskivans mått 40 x 40, höjd 100 cm.
Enligt uppgift tillverkades skulpturen/bordet mellan 2002-2009 i två olika storlekar. Första upplagan var 10 st per bord. Därefter tillverkades bordet efter beställning.