POKAL i silver. Trumpetformad. K Andersson, Stockholm, 1952. Vikt 573 gram.
197281. POKAL i silver. Trumpetformad. K Andersson, Stockholm, 1952. Vikt 573 gram.
Trumpetformad silverpokal på rund fot med förgylld insida. Liv med svängd godronnering och botten stämplad KA, svenska silverstämplar, Stockholm, B9 (1952)
Minnesgraverad Erik. M. Thunberg, Av Svenska Trävaruföreningen, 11/3 1955
Vikt 573 gram.
Vikt 573 gram.